Söylemek istediğim binlerce kelime var. Ne söylemek istediğini bilmiyorum gene de. Her zaman olduğu gibi uyanıyor, haftanın belirli günleri fakülteye gidiyor sonra kendime yaratabildiğim tüm aralıklarda sevişecek birini buluyorum. Kimisi gittiğinde mutlu oluyorum kimisi de bana dokundu diye saatlerce banyo yapıyorum. Uzun süren mide bulantıları ile mücadele ettiğim oldu.
Bu son olsun demiyorum ya da bu ilk demiyorum. O kadar çok seviştim ki ilk zamanlar sayardım şimdi sayısını bilmiyorum. Yolda karşılaşıyor, sahi ben bunla sevişmiştim deyip yolumu değiştiriyorum.

Bunu neden yapıyorum? Kendimi mi unutmak istiyorum yoksa yalnızlığı mı avutmak; fikrim yok. Sadece seviştikten sonra duyduğum o birkaç saniyelik mutluluk bana iyi geliyor. Hep başkası ile olsun istemezdim lakin aynı kişiyle olacak kadarı da çıkmadı karşıma. Kimseye inanmadım o kadar, boşaldım ve bitti.

Bazılarından çok haz aldığımı da söylemeden geçmeyeceğim tabii. Fakat ne ya da kim olursa olsun zaman geldi tanımazdan geldim, rehberimden numarasını sildim, sosyal medya hesaplarımdan çıkardım. Kuralları, insanları, inançları hepsini katlettim. Onların beni katlettiği gibi hepsini yok ettim. Sadece o birkaç saniye süren mutluluk duygusu için hepsi…

Ölmeme çok az kaldı ve yalnızca mutluluk için yaşıyorum.
Neyse efendim işgüzarlığın lüzumu yok, karamsar olmak nereden çıktı şimdi? Evet, bu gün; kiminle, nerede, ne zaman ve neden sevişiyorduk?

Dipnot; elli yıl sonra Afrika da kendini kavuran bir çocuğun bu satırlarla su içmesini diliyorum…

This article has 3 comments

  1. Handan Gökçek Reply

    Belki de “hepsi bu” …. Yargısız, infazsız “Yaşamak yani”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir